In Harmony Preschool logo

Umuzykalnianie

Rozmawiając o edukacji muzycznej coraz częściej akcentuje się znaczenie muzyki zarówno w okresie prenatalnym, jak i w pierwszych latach życia dziecka. Dzieci, które regularnie uczestniczą w zajęciach umuzykalniających z dużą łatwością uczą się języków obcych, są bardziej otwarte i chętne do poznawania otaczającego ich świata. Muzyka jest bowiem wspaniałym bodźcem dla rozwoju mózgu. Wspiera naukę mowy, koordynację ruchową, pobudza do kreatywności, twórczości oraz pozytywnie wpływa na osobowość dziecka.

zajęcia z muzyki - wspólne granie na instrumentach

Muzykujemy codziennie - śpiewamy, tańczymy, rytmizujemy. Robimy to wykorzystując m.in. autorski program POMELODY, a także stosując nowatorską metodę umuzykalniania dzieci prof. E.E. Gordona.

Gordon porównuje naukę muzyki do nauki mowy. Dziecko uczy się mówić w sposób "całościowy", wsłuchując się w to, co mówią do niego opiekujące się nim osoby. (Sprawnie posługuje się językiem mimo tego, że nikt go przecież nie uczył literek ani gramatyki.) Z muzyką nie jest inaczej. Zapewnienie dziecku możliwości "osłuchania się" z różnorodnymi formami muzyki pomoże obudzić w nim muzyczną wrażliwość i wykształcić słuch muzyczny.

Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.