In Harmony Preschool logo

Filozofia przedszkola

Pracujemy w oparciu o założenia Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy. Dla nas najważniejsze jest Dziecko - jego uczucia, potrzeby i emocje.

Dlatego w IHP nie znajdziesz kar i nagród, lecz otwarty dialog, pełen empatii i zrozumienia. Pragniemy towarzyszyć dziecku w przeżywanych emocjach, nauczyć je rozróżniać, a także dostarczać narzędzi by dziecko umiało sobie z nimi poradzić. Dbamy o to, by każdy czuł się u nas w harmonii nie tylko z samym sobą ale również z drugim człowiekiem. W komunikacji z dzieckiem opieramy się na zasadach stworzonych przez A.Faber i E.Mazlish – “Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały – jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Dzięki temu dzieci mogą czuć się u nas bezpieczne, zrozumiane i szczęśliwe.


Galeria:

Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.